המדריך המלא לבניית ציפורניים

עשי זאת בעצמך

רוב הנשים, מבקשות ליהנות מכפות ידיים מטופחות ומרשימות וכידוע, לציפורניים יש השפעה גדולה על הנראות של כפות הידיים.

אז בעוד שיש נשים אשר בוחרות להגיע כל פרק זמן קצר לאשת מקצוע, אשר מתמחה בבניית ציפורניים, על מנת שזאת תדאג לבנות ולטפח אותן, יהיו כאלו, אשר יעדיפו לבנות את הציפורניים באופן עצמאי.

כיום, ניתן למצוא בחנויות הקוסמטיקה וברשתות הפארם, ערכות ייעודיות לבניית ציפורניים, בחירה נכונה של הערכה תאפשר לבנות את הציפורניים בבית, בהליך קצר, מהיר ויעיל. כמובן, שבכדי ליהנות מכל היתרונות הטמונים בערכות שכאלו, קיימת חשיבות גבוהה לבחור את הערכה בתבונה.

אפשרות שניה, היא כמובן, לחפש מסגרת לימוד לבניית ציפורניים, לקנות את החומרים והכלים הנדרשים ולבצע את הבנייה באופן עצמאי.

 

מה זה בכלל בניית ציפורניים?

ציפורניים מטופחות הן מסימני ההיכר הבולטים של נשים, והרוב המכריע של נשים בישראל היום מבקרות באופן קבוע אצל אשת מקצוע שמתמחה בבניית ציפורניים לטובת מראה ציפורניים מטופח. האפשרויות לעיצוב ציפורניים הן רבות,

החל ממריחת לק ביתית שבדרך כלל שומרת על מראה אסתטי למשך כמה ימים בלבד, במיוחד אצל נשים שעוסקות בטיפול בבית או בילדים, מדיחות כלים או מבשלות; דרך מריחת לק ג'ל, שכבת לק עמידה יותר ששומרת על המראה האסתטי למשך זמן רב – וכלה בתהליך של בניית ציפורניים, המספק מענה מושלם למי שהציפורניים שלה במבנה טבעי רחב, מעוקל או שברירי. 

בניית ציפורניים היא תהליך מורכב הדורש מיומנות. את הציפורניים בונה אשת המקצוע בדרך כלל באמצעות שימוש באבקה או ג'ל אקרילי. היא דוחפת בעדינות את העור שמסביב לציפורן ומשלימה באמצעות חומרי מילוי את מבנה הציפורן לכדי מבנה מושלם.

בחלק מהשיטות לבניית ציפורניים הציפורניים נבנות על מעמד מיוחד בנפרד מהציפורן האורגנית ולאחר הבניה "מולבשות" מעל הציפורן ומעוצבות בהתאם למראה המבוקש.

בניית ציפורניים היא לא תהליך חד פעמי – עם צמיחת הציפורניים, בדרך כלל כל שבועיים עד חודש, יש לגשת אל הקוסמטיקאית או אשת המקצוע המתמחה בבניית ציפורניים. העלות בכל מפגש כזה, לבניית ציפורניים או מילוי מחדש של הבנייה ומריחת לק ג'ל, תעלה בדרך כלל סביב 100 עד 200 ₪. 

מי שמתעניינת בתחום או שחשוב לה לשמור על מראה כפות ידיים וציפורניים מטופח, עשויה לגלות כי בניית ציפורניים ביתי היא אפשרית, על אף הידע המקצועי הנדרש לבניית ציפורניים איכותית שתשמור על מראה ציפורניים מעוצב ואסתטי למשך זמן – אפשר לרכוש היום ערכה לבניית ציפורניים המכילה את כל מה שנדרש לבניית ציפורניים ביתית איכותית שתאפשר לכל מתעניינת בניית ציפורניים בזמן שלה, בקצב שלה וללא עלויות נוספות.

ערכה ביתית לבניית ציפורניים מספיקה בדרך כלל למספר לא מבוטל של תהליכי בניית ציפורניים בבית והן מכילות ברכישת הערכה המלאה לבניית ציפורניים גם את המכשירים המשמשים נשות מקצוע בתהליך בניית ציפורניים כמו מכשיר לייבוש לק ג'ל בעזרת קרני UV.

מי שמתעניינת בבניית ציפורניים ביתית עשויה לגלות כי השקעה חד פעמית בערכה לבניית ציפורניים בבית היא כל מה שצריך, על מנת לבנות לבד את הציפורניים ללא עלות או בזבוז של שעות אצל אשת המקצוע – בזמן שלך ובדרך שלך.

מי יכולה לעשות בניית ציפורניים ביתית?

כמובן, שבניית ציפורניים מתאימה כמעט לכל אחד. ביחד עם זאת, מאוד לא מומלץ לבעלי עור רגיש או לבעלות ציפורניים במבנה בעייתי להתחיל בבניית ציפורניים ביתית או להשקיע בערכה ביתית לבניית ציפורניים, אלא להמשיך וללכת לאיש או אשת מקצוע שכבר הוכיחו את עצמם.

האפשרות של בניית ציפורניים ביתית היא גם פחות יעילה עבור מי שכוססת את ציפורניה או עבור מי שסובלת באופן קבוע מפטריות או דלקות באזור הציפורניים (רופא עור איכותי יכול לפתור גם בעיות כרוניות כאלה, מה שיאפשר בהחלט בניית ציפורניים ביתית).

במילים אחרות, כדאי להשקיע ערכה ביתית לבניית ציפורניים כאשר את לא כוססת את הציפורניים, הציפורניים בריאות פחות או יותר, המבנה שלהן סטנדרטי, ואת מעוניינת להתחיל להתנסות בבניית ציפורניים ביתית ולהשתחרר מהביקורים הדו שבועיים לבניית ציפורניים או מילוי אצל אשת המקצוע.

איזו ערכת לבניית ציפורניים כדאי לרכוש?

כשאת מחפשת ערכה לבניית ציפורניים, חשוב לשים לב כי ערכות מקצועיות מכילות מגוון נרחב של כלים ומוצרים. הנה כמה מהכלים והמוצרים שכדאי שיהיו בערכה הביתית שלך לבניית ציפורניים בבית, אם זו הערכה הראשונה לבניית ציפורניים ביתית שאת מתכננת לרכוש:

  • אבקת אקריל, נוזל אקריל ומכחול מיוחד – האקריל הוא החומר שבאמצעותו את מעצבת ובונה את הציפורן מסביב לציפורן האורגנית שלך. זהו חומר ציפוי שמתקשה בתוך דקות בחשיפה לחום, והוא משמש כבר מעל 70 שנים בתחום בניית הציפורניים. הוא עמיד יחסית (כל זמן שאת לא מורחת אצטון על הציפורן – אצטון ממיס את החומר האקרילי המשמש לבניית ציפורניים ביתית או מקצועית), ואינו יקר. בבניית ציפורנים ביתית, אין צורך במכונה מיוחדת או מכונת UV לייבוש המילוי האקרילי – הוא מתייבש מעצמו במהירות. 

 

  • נוזל פריימר המשמש בתהליך בניית ציפורניים לאחר מילוי הציפורן ועיצובה על מנת לשוות לציפורן מראה מבריק ולהכין אותה למריחת לק.

 

  • עזרים לטיפול בעור שמסביב לציפורן, בחלק מהערכות לבניית ציפורניים ביתית תמצאי גם שמנים וחומרי הזנה שישמרו על בריאות העור וחיוניותו.

 

  • פצירה ובלוק שיוף, המשמשים בתהליך בניית ציפורניים ביתי לאחר בניית הציפורן באמצעות חומר אקרילי לעיצוב הציפורן הסופי.

 

לאחר בניית הציפורניים הביתית או אצל אשת המקצוע, ניתן למרוח לק על הציפורן הבנויה. מקובל למרוח לק ג'ל שהוא עמיד הרבה יותר ביחד ללק על בסיס אצטון שנוטה להיטשטש ולחשוף את הציפורן בתוך ימים ספורים.

יש ערכות לבניית ציפורניים המכילות מספר גוונים של לק ג'ל, על מנת למרוח לק ג'ל בתהליך של בניית ציפורניים בבית, חשוב לדעת שתצטרכי גם מכונת ייבוש קטנה המייבשת את הלק באמצעות קרניים אולטרה סגולות. המכונה אינה יקרה ויש לרכוש אותה באופן חד פעמי לטובת כל הפעמים בהן תהיי מעוניינת בבניית ציפורניים ביתית ומריחת לק מעוצב בעצמך.

בניית ציפורניים

מה ערכות אלו כוללות בתוכן?

ערכות ביתיות לבניית ציפורניים כוללות למעשה, את כל החומרים הנדרשים לצורך בניית ציפורניים כמו: מנורת UV, פצירות, דוחף עור, ג'ל למילוי, אציטון, פריימר, חומרי חיטוי וניקוי, דבק ועוד.

ברוב המקרים, ערכות אלו יכללו גם חוברת הסבר, אשר תדריך את המשתמש, צעד אחר צעד, מה צריך לעשות בכדי לבצע את הבניה.

כמובן, שכל ערכה יכולה להיות שונה במידה כזאת או אחרת ולכן, בטרם הבחירה, כדאי לקרוא בעיון מה אותה הערכה כוללת ומה נדרש לעשות בכדי להשתמש בה – אם יש אפשרות לקבל המלצות מחברות או מנשים אשר עשו שימוש בערכות אלו טרם לכן, דבר זה יכול להסב שקט נפשי בידיעה שמדובר בבחירה הטובה ביותר למטרה.

כמה תעלה ערכה ביתית לבניית ציפורניים שתספק לך את כל הנדרש לבניית ציפורניים ביתית?

המחיר של ערכות לבניית ציפורניים ביתית משתנה על פי הרכב הערכה, המפורט לעיל, ואיכות החומרים המוכלים בה. בדרך כלל, ערכות בסיסיות לבניית ציפורניים ביתית הכוללות את החומרים האקריליים והחומרים לטיפוח הציפורן יעלו סביב 200 עד 400 ₪.

ככל שתתמקצעי בתהליך בניית ציפורניים ביתי ייתכן שתרצי להעשיר את הערכה שלך לבניית ציפורניים, למשל, בסוגים וצבעים חדשים של לק ג'ל. חשוב לדעת כי בניית ציפורניים ביתית היא תהליך שאפשר לערוך אותו גם באופן לא מקצועי ורוב הסיכויים שהציפורניים שלך יראו נפלא – אבל אם את רוצה לאפשר לעצמך בניית ציפורניים ביתית באיכות גבוהה תמצאו שפע של מוצרים, אביזרים, קישוטים ואפשרויות שיעשירו את הערכה שלך לבניית ציפורניים ביתית, כמו למשל:

  • צבעים שונים של לק ג'ל, שאותו יש למרוח על הציפורן לאחר בניית הציפורן ומריחתה בפריימר, ולאחר מריחת לק ג'ל יש לייבש אותו באמצעות מכונת UV
  • אביזרים לעיצוב הציפורן, כמו תבניות עיצוב, קריסטלים ומדבקות שניתן ליישם לאחר בניית הציפורן
  • אביזרים מקצועיים לעיצוב הציפורן, כמו עפרונות דקים, מכחולים וסמנים זעירים המשמשים ליצירת תבניות ייחודיות בעיצוב הציפורניים באמצעות לק ג'ל

האם את חייבת להיות אשת מקצוע על מנת ליהנות מערכה ביתית לבניית ציפורניים?

כל אישה יכולה ליהנות מבניית ציפורניים ביתית, והיתרונות לבחירה לרכוש ערכה לבניית ציפורניים הם גדולים ככל שאת מעדיפה בניית ציפורניים בבית ללא בילוי של שעות אצל אשת המקצוע שלך בתחום, או כשחיסכון כספי הוא שיקול משמעותי בטיפוח הציפורניים שלך. 

גם בלי ידע רב בתחום, ניתן לבצע בניית ציפורניים ביתית איכותית ואסתטית, כדאי לבדוק שהערכה שאת בוחרת לבניית ציפורניים ביתית תכיל חוברת אינפורמטיבית שתלווה אותך בפעם הראשונה דרך כל השלבים הנדרשים בעיצוב ציפורניים ביתי. 

בבניית ציפורניים ביתית חשוב לזהות מקרים של רגישות לחומר האקרילי. במקרה של גירוד, אדמומיות או נפיחות, כדאי להסיר את החומר האקרילי באמצעות אציטון ולהתייעץ עם איש מקצוע, קוסמטיקאית מדופלמת או רופא עור, בטרם תתנסי בפעם הבאה בבניית ציפורניים בבית.

ביחד עם זאת, ייתכן שלאחר שתתנסי בבניית ציפורניים ביתית תגלי שאת מוכשרת בתחום ונהנית מהתהליך, ואולי תבחרי ללמוד בניית ציפורניים באופן מקצועי ולהגיש את שירות הבנייה והעיצוב של ציפורניים גם לנשים אחרות. 

לימודי בניית ציפורניים

אז זה אומנם נכון, שרוב הנשים אשר נרשמות לקורס בניית ציפורניים, מעוניינות לעסוק בתחום זה ולהתפרנס ממנו. יחד עם זאת, יש גם קורסים אשר יכולים להתאים גם עבור נשים אשר מעוניינות בידע ובכלים הרלוונטיים, אשר יאפשרו להן לבצע את הבנייה לעצמן או לחברות שלהן.

בהליך בחירת קורס בניית ציפורניים יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים ובין היתר: מטרת הקורס, אורך הקורס, היקף הקורס וכמובן, טכניקת הבנייה הנלמדת באותו הקורס.

אם המטרה היא ללמוד בניית ציפורניים רק לצורך שימוש עצמי, מספיק לבחור בקורס בניית ציפורניים שהינו יחסית קצר ובסיסי יותר – כמובן, שמי שרוצה ומוכנה להשקיע בקורס ארוך מקיף יותר בתחום של בניית ציפורניים, אין שום דבר שאמור להניע אותה מלעשות זאת ולמעשה, בצורה שכזאת, היא פותחת לעצמה צוהר גם לעסוק בתחום זה בעתיד – זאת יכולה להיות גם הכנסה נוספת.

חשוב להדגיש, שכל מי שמבקשת ללמוד בניית ציפורניים במסגרת של קורס, אמורה לקחת בחשבון את ההוצאות הכספיות הנלוות של רכישת הציוד המתאים כמו גם של החומרים – יחד עם זאת, כאשר מחשבים את ההוצאות הכספיות הכוללות ומשווים אם התשלומים לבעלת מקצוע – מאוד יכול להיות, שבסך הכול, ההוצאות הקורס ורכישת הציוד תהיינה נמוכות יותר,