קוסמטיקאית רפואית – כל מה שרצית לדעת: מחירים וסוגי טיפולים

מדוע את צריכה אותה?

כל אישה (ולא מעט גברים) מכירים לעומק את הקוסמטיקאיות ואת הכלים והיכולות שלהן לטיפול וטיפוח עור הפנים. יחד עם זאת, נשים רבות לא ממש מבינות את ההבדלים בין קוסמטיקאיות לבין קוסמטיקאיות רפואיות.

כשאנחנו רוצים לבחור קוסמטיקאית רגילה או קוסמטיקאית רפואית, זה יכול להיות מלחיץ. לכן ריכזנו כאן מידע עדכני וחיוני שיעזרו לך לבחור קוסמטיקאית העונה על הצרכים שלך בתקווה שהיא תוביל אותך אל היעדים האסתטיים אותם את מחפשת ומבקשת.

קוסמטיקאית מקצועית

הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון בבחירת קוסמטיקאית או קוסמטיקאית רפואית הוא כמובן המקצועיות שלהם. אנחנו מדברים הרי על העור שלך! חשוב לזכור שאנחנו מדברים גם על הבריאות שלך, ובלא מעט פעמים – על הפנים שלך! הרי, האם הייתם שמים את הפנים שלך בידיה של קוסמטיקאית חסרת הכשרה וניסיון? 

מיותר לציין שכל אישה אשר דואגת לעור הפנים שלה ורוצה לשמור עליו ולטפח אותו בצורה המיטבית, חשוב לה שתכיר לעומק את הקוסמטיקאיות הרפואית, את היכולות שלה ואת התפקיד שלה.

קוסמטיקאית רפואית אוחזת בידע ובהכשרה, אשר מאפשרים לה לעשות שימוש בחומרים חזקים יותר, אשר חודרים גם לשכבות פנימיות של העור – וזאת, בניגוד לקוסמטיקאית רגילה אשר מוסמכת לבצע רק טיפולים הקשורים לשכבת העור העליונה. 

הבדלים נוספים בין קוסמטיקאית רפואית לקוסמטיקאית "רגילה"


מחקרים אחרונים מעניקים ערך רב לקוסמטיקאית רפואית ולידע הנרחב אותו הקוסטיקאית הרפואית רכשה בתחום הקוסמטיקה הרפואיות. ידע זה מאפשר לקוסמטיקאית הרפואית למצוא פתרונות מדויקים למגוון רחב של בעיות, בין אם מדובר בקמטים, פיגמנטציה, פצעי אקנה, נגעים בעור ועוד רבים אחרים. 

חשוב לציין כי גם קוסמטיקאית "רגילה" וגם קוסמטיקאית רפואית מטפלות שתיהן על פי רוב באותם מצבים וכמובן שואפות להגיע לאותן תוצאות בזכות הטיפול אותו הן מבצעות, אך בזכות ההכשרה וההסמכה הייחודית, לקוסמטיקאית רפואית יש כלים ייחודיים יותר ובכך גם קיים סיכוי טוב יותר להצליח בטיפול אותו את מחפשת.

קוסמטיקה רפואית, בנוסף לידע רב יותר, ביכולתה של הקוסמטיקאית הרפואית להיעזר בחומרים חזקים ואיכותיים יותר – כלומר, הידע וההכשרה המקיפים יותר, מאפשרים למי שעבר הכשרה מקיפה להשתמש באותם חומרים פעילים עוצמתיים ללא חשש לפגיעה במטופלים.

תכשירים וטיפולים מיוחדים בקוסמטיקה רפואית

עם זאת שגם קוסטיקאית רגילה וגם קוסמטיקאית רפואית מטפלות במגוון רחב של בעיות עור ויופי, הבדל משמעותי בין קוסמטיקאית רגילה קוסמטיקאית רפואית, בא לידי ביטוי בעצם ההכשרה של הקוסמטיקאית הרפואית, אשר אמורה לעבור הכשרה ארוכה ומקיפה, במוסד לימודי רפואי ייעודי, כאשר חלק מהקורסים מועברים על ידי רופאים, כאשר המטרה שלהם, היא להכשיר אותה לעשות שימוש בחומרים חזקים ובתכשירים שונים.

לעומת זאת, קוסמטיקאית רגילה יכולה לעבור קורסים קצרים בבתי ספר לקוסמטיקה ולקבל כלים לטיפוח בעיקר של שכבות העור העליונות של המטופלות שלה.

מהסיבה הזאת, כאשר עולה הצורך בשירותיה של קוסמטיקאית רפואית, חשוב מאוד לבדוק מה ההכשרה שלה בתחום אותו את מתעניינת, כמה ניסיון יש לה, האם היא בקיאה בתופעות הלוואי ו/או בסיכונים שעלולים להיווצר בעקבות הטיפול ואף לבקש לראות תעודות הסמכה ממוסד מוכר ורשמי (לעומת קורס חינמי או בעלות סמלית באינטרנט), אשר מעידות שהיא אכן בוגרת של לימודים ייעודיים ושאכן יש לה את הכלים, הידע וההסמכה להענקת טיפולים אשר נחשבים מקיפים יותר.

תחומי ההתמחות של קוסמטיקאית רפואית


קוסמטיקאית רפואית מחזיקה בכלים ובידע לטפל במגוון רחב של נגעים בעור כמו: אקנה, כתמי פיגמנטציה, כתמי שמש ועוד. קוסמטיקאיות רפואיות רבות מתמחות גם בטיפולי אנטי אייג'ינג ובין היתר הן גם מציעות טיפולים אשר נחשבים ליעילים במיוחד בכל הקשור לטשטוש כתמים והחלקה של קמטים בעור.

בהתאם להכשרה שלהן, ישנן קוסמטיקאיות רפואיות אשר מעניקות טיפולים אשר קשורים גם לעולם הצרת היקפים והמסת צלוליט. כאן חשוב לציין, תחומי ההתמחות של קוסמטיקאית רפואית יכולים להשתנות בין קוסמטיקאית רפואית אחת לאחרת, לכן, כדאי לבדוק לפני בחירת הקוסמטיקאית, אילו שירותים היא מציעה ובאילו חומרים או מכשירים היא עושה שימוש – מה המאפשר לבצע את הבחירה באשת המקצוע הנכונה.

בחירה של קוסמטיקאית רפואית

כאמור, קוסמטיקאית רפואית מחזיקה בידע ובכלים אשר נשים רבות (וגם גברים) יכולות להזדקק להם. יחד עם זאת, בכדי ליהנות מכל היתרונות הטמונים בשירותיה של אותה קוסמטיקאית רפואית, קיימת חשיבות גבוהה לבחור את הקוסמטיקאית הרפואית בתבונה..

בהליך בחירת הקוסמטיקאית הרפואית המתאימה לכן, יש לשים דגש על פרמטרים כמו: ההסמכה והתמחויות של אותה קוסמטיקאית רפואית, המכשור והחומרים בהם היא עושה שימוש, סוגי הטיפולים אותם היא מציעה, המחירים אותם היא גובה על שירותיה – ביחס למחירי השוק.

קיימת אפשרות גם להגיע לקליניקה של אותה קוסמטיקאית על מנת להתרשם מהמקום ואבזור שלו וגם מהקוסמטיקאית עצמה – ניתן לשאול אותה שאלות ייעודיות ובהתבסס על התשובות לקבל החלטה מושכלת אם היא אכן מהווה את הבחירה הנכונה.

כמובן, שאם יש אפשרות לקבל המלצות אמינות על קוסמטיקאית רפואית מסוימת, דבר זה מעלה את הסיכויים שבאמת תקבלי את הטיפול הקוסמטי המיטבי מאותה קוסמטיקאית שבחרת.