קוסמטיקאית רפואית

מדוע את צריכה אותה?

כל אישה (ולא מעט גברים) מכירים לעומק את הקוסמטיקאיות ואת הכלים והיכולות שלהן לטיפול וטיפוח עור הפנים. יחד עם זאת, נשים רבות לא ממש מבינות את ההבדלים בין קוסמטיקאיות לבין קוסמטיקאיות רפואיות.

אז כל אישה אשר דואגת לעור הפנים שלה ורוצה לשמור עליו ולטפח אותו בצורה המיטבית, חשוב עבורה שתכיר לעומק את הקוסמטיקאיות הרפואית, את היכולות שלה ואת התפקיד שלה.

קוסמטיקאית רפואית אוחזת בידע ובהכשרה, אשר מאפשרים לה לעשות שימוש בחומרים חזקים יותר, אשר חודרים גם לשכבות פנימיות של העור – וזאת, בניגוד לקוסמטיקאית רגילה אשר מוסמכת לבצע רק טיפולים הקשורים לשכבת העור העליונה. 

הבדלים נוספים בין קוסמטיקאית רפואית לקוסמטיקאית "רגילה"
הבדלים נוספים באים לידי ביטוי בעצם ההכשרה של הקוסמטיקאית הרפואית, אשר אמורה לעבור הכשרה ארוכה ומקיפה, במוסד לימודי רפואי ייעודי, כאשר חלק מהקורסים מועברים על ידי רופאים והמטרה שלהם, היא להכשיר אותה לעשות שימוש בחומרים חזקים ובתכשירים שונים.

לעומת זאת, קוסמטיקאית יכולה לעבור קורסים קצרים בבתי ספר לקוסמטיקה ולקבל כלים לטיפוח שכבת העור העליונה של המטופלות שלה.

מהסיבה הזאת, כאשר עולה הצורך בשירותיה של קוסמטיקאית רפואית, חשוב מאוד לבדוק מה ההכשרה שלה בתחום ואף לבקש לראות תעודות אשר מעידות שהיא אכן בוגרת של לימודים ייעודיים ושאכן יש לה את הכלים, הידע וההסמכה להענקת טיפולים אשר נחשבים מקיפים יותר.

תחומי ההתמחות של קוסמטיקאית רפואית
קוסמטיקאית רפואית מחזיקה בכלים ובידע לטפל במגוון רחב של נגעים בעור כמו: אקנה, כתמי פיגמנטציה, כתמי שמש ועוד. קוסמטיקאיות רפואיות רבות מתמחות גם בטיפולי אנטי אייג'ינג ובין היתר מציעה טיפולים אשר נחשבים ליעילים בטשטוש ובהחלקה של קמטים.

יש קוסמטיקאיות רפואיות אשר מעניקות טיפולים אשר קשורים גם לעולם הצרת ההיקפים והמסת צלוליט.

כאן חשוב לציין, שתחומי ההתמחות של קוסמטיקאית רפואית יכולים להשתנות בין קוסמטיקאית רפואית אחת לאחרת, לכן, כדאי לבדוק לפני בחירת הקוסמטיקאית, אלו שירותים היא מציעה ובאלו חומרים או מכשירים היא עושה שימוש – מה שיאפשר לבצע את הבחירה באשת המקצוע הנכונה.

בחירה של קוסמטיקאית רפואית
כאמור, קוסמטיקאית רפואית מחזיקה בידע ובכלים אשר נשים רבות (וגם גברים) יכולות להזדקק להם. יחד עם זאת, בכדי ליהנות מכל היתרונות הטמונים בשירותיה של אותה קוסמטיקאית רפואית, קיימת חשיבות גבוהה לבחור את הקוסמטיקאית הרפואית בתבונה.

בהליך בחירת הקוסמטיקאית הרפואית יש לשים דגש על פרמטרים כמו: ההסמכה וההתמחויות של אותה קוסמטיקאית רפואית, המכשור והחומרים בהם היא עושה שימוש, סוגי הטיפולים אותם היא מציעה, המחירים אותם היא גובה על שירותיה – ביחס למחירי השוק.

קיימת אפשרות גם להגיע לקליניקה של אותה קוסמטיקאית על מנת להתרשם מהמקום ומהאבזור שלו וגם מהקוסמטיקאית עצמה – ניתן לשאול אותה שאלות ייעודיות ובהתבסס על התשובות לקבל החלטה מושכלת אם היא אכן מהווה את הבחירה הנכונה.

כמובן, שאם יש אפשרות לקבל המלצות אמינות על קוסמטיקאית רפואית מסוימת, דבר זה יכול להבטיח את קבלת הטיפול המיטבי מאותה הקוסמטיקאית הנבחרת.