טיפול באקנה – 6 השיטות היעילות והמהירות ביותר

כל הדרכים להפטר מהפצעונים

בני נוער רבים וגם לא מעט מבוגרים מתמודדים עם פצעוני האקנה, אשר מכסים להם את הפנים בדרגה כזאת או אחרת ולא ממש נותנים להם מנוח. אז החדשות הטובות שישנן מספר דרכים באמצעותן ניתן להפטר מאותם הפצעונים ולחזור וליהנות מעור חלק ונעים להלן חלק מאותן הדרכים:

פוטותרפיה

הטכנולוגיה המקדמת הגיעה לעולם הטיפולים הקוסמטיים ככלל ולעולם האקנה בפרט. כך שכיום, ניתן לטפל בתופעה באמצעות שימוש בטכנולוגיות חדשניות כמו הפוטותרפיה (אור כחול).

את האור ניתן להקרין לפנים, לחזה או לגב. במידה והטיפול מתבצע על ידי איש מקצוע מוסמך, הוא נחשב לבטיחותי מכיוון, שהקרניים אינן בטווח של קרני ה-UV המסוכנות. האור משמיד למעשה את חיידקי האקנה, המהווים כגורמים לפצעונים.

כדי ליהנות מהתוצאות, יש צורך בסדרה של מספר טיפולים. המלצה היא לבחור בקפידה את איש המקצוע אשר יבצע את הטיפול ולוודא קודם כל שיש לו הכשרה לבצע את הטיפול ובשלב הבא, שהמכונה בה הוא עושה שימוש, מאושרת על ידי ה-FDA.

פילינג

ראשית, חשוב להדגיש כי טיפול פילינג עמוק, לא תמיד יהיה אפקטיבי לאקנה ויש מקרים בהם הוא גם עלול להחמיר את הדלקת. יחד עם זאת פילינג בינוני או שטחי, יכול בהחלט לסייע בטיפול באקנה ונחשב לבטיחותי לטיפול.

פעולת הפילינג, תורמת למעשה לחידוש מראה עור הפנים וליצירת מראה חלק ואחיד. יש לציין שבדרך כלל הליך זה יהיה כרוך במספר טיפולים ובכדי ליהנות מהתוצאות וחלילה לא להחמירן, חשוב לבחור בקפידה את איש המקצוע אשר יבצע את הטיפול.

טיפול באקנה

טיפול בקרח יבש

שימוש בקרח יבש, מאפשר לייבש את הפצעונים ולהחליק את העור. מדובר למעשה באפקט דומה לזה של הפילינג, כאשר, באמצעות הקרח, ניתן לייבש את הפצעונים באופן מידי. יש לציין שבדומה לטיפולים רבים אחרים, גם הטיפול בקרח יבש אמור להתבסס על מספר טיפולים.

טיפול תרופתי

כאשר מדובר באקנה בינוני עד חמור, הדרך הטובה ביותר לטפל בו היא באמצעות תרופות ייעודיות – יש צורך לפנות לרופא עור על מנת לקבל מרשם. רטינואידים נחשבים לתרופה חזקה, אשר בכוחה לטפל במקרים חמורים של אקנה. יש לקחת בחשבון, שתרופות אלו טומנות בחובן תופעות לוואי רבות והן אינן מתאימות לכולם – לכן, חשוב להיוועץ עם רופא בנושא.  

תזונה נכונה

לא מעט מחקרים הגיעו לתוצאות אשר מראות כי תזונה בריאה ועשירה, מפחיתה במידה רבה את הסיכויים לאקנה חמור. ראשית כל, כאשר זה נוגע לתזונה, מומלץ להימנע ממוצרי חלב שמנים, מסוכר וקמח לבן וממזונות מעובדים.

מומלץ לצרוך מזונות בעלי ערך גליקמי נמוך, ירקות טריים ומבושלים (בעיקר ירוקים וכתומים), דגנים מלאים וכמובן, שתיה מרובה של מים.

שימוש בתכשירים

בכל בית מרקחת או רשת פארם, ניתן למצוא קשת רחב של תכשירים אשר נחשיבם ליעילים בהעלמת פצעוני אקנה כמו: קרמים, משחות, סבונים, תחליבי ניקוי ועוד..

ההמלצה היא כמובן לבחור את התכשירים בקפידה – אם ניתן לקבל המלצה מקצועית על תכשירים ספציפיים, דבר זה יוכל לסייע מאוד בבחירה. כמובן, שיש להקפיד על שימוש בתכשירים, בהתאם להוראות המצורפות להם.